Přihlášení

Jste zde

Co to je??

Vážení našel jsem tuto věc a zajímalo by mne co to asi je.Pravděpodobně se jedná o nějaký druh roznětky.Od vás bych se rád dozvěděl k čemu mohla sloužit.Jedná se o těleso válcovitého tvaru po obou stranach opatřené jemným závitem,uprostřed bakelitové osazení pravděpodobně kvůli montáži,těleso je duté a z jedné strany opatřeno zápalkou.
Zde jsou rozměry
Délka=23,5mm
Průměr=10mm
délka bakelitu=8,5mm
Prům. bak.=13mm
+2xkožené těsnění
závit je pravotočivý jemný.
Za rady předem děkuji Petr Heřman

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Pomohla by detailnější fotografie zápalky...

Vážení našel jsem tuto věc a zajímalo by mne co to asi je.Pravděpodobně se jedná o nějaký druh roznětky.Od vás bych se rád dozvěděl k čemu mohla sloužit.Jedná se o těleso válcovitého tvaru po obou stranach opatřené jemným závitem,uprostřed bakelitové osazení pravděpodobně kvůli montáži,těleso je duté a z jedné strany opatřeno zápalkou. Zde jsou rozměry Délka=23,5mm Průměr=10mm délka bakelitu=8,5mm Prům. bak.=13mm +2xkožené těsnění závit je pravotočivý jemný. Za rady předem děkuji Petr Heřman

Podle 10mm průměru a kožených těsnění se s největší pravděpodobností jedná o zápalku mechanického zapalovače německé výroby z let 1943 - 45. Používala se při důlních pracech, demolicích a v několika ženijních nástrahách.

Pane Magistře, to bylo parádní. Funguje Vám pošta?

No, já doufám, že ano... bajak_p@muzeum.clnet.cz

Prohlížel jsem si starší dotazy a narazil jsem na tenhle. Uvedený předmět je zápalkový šroub z československého rozněcovače RO-1, který se používal společně s rozbuškou Ž k adjustování např. protipěchotní šrapnelové miny PP Mi-Šr.