Přihlášení

Jste zde

11.35x62 Madsen

Kolegove sberatele, podarilo se mi po nekolikaletem snazeni sehnat naboj 11.35x62 Madsen v peknem stavu. Vyroba Kynoch; razba " K 19 38 11.35 MM" v provedeni Incendiary (modry hrot). Nedari se mi o teto razi najit prilis mnoho informaci. Jiste nekdo z Vas bude mit tento naboj ve sbirce a rozsiri me obzory. Pokud bych mohl poprosit o vlozeni fotografie, jake jine provedeni naboje se vyskytuje. Diky TK

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

/www.municion.org/ - fuego central-11,35 x62 Madsen je tam ještě foto FMJ verze.

Náboj 11,35x62 Dánský Madsen je náboj , jehož použití bylo omezené. Byl zkonstruován v druhé polovině dvacátých let a byl vyráběný pouze ve Velké Británii a v Argentině, Argentina byla také jejich jediným uživatelem. Náboj byl užíván v leteckých kulometech Madsen , které byly umístěny na křídlech a nebo ve střeleckých věžích.
Náboj existuje v těchto variantách:
-standardní náboj se střelou s olověným jádrem o hmotnosti 19,83 g.
-svítící – červená spára zápalky, délka střely 34,3 mm a hmotnost 19,83 g
- průbojný – zelená spára zápalky, délka střely 31,5 mm a hmotnost 19,83 g
-zástřelný – modrá spára zápalky a modrý hrot střely, délka střely 36,3 mm a hmotnost opět 19,83 g.
- zkušební (tormentační) – červený pásek napříč hlavou nábojnice.
- školní – niklovaná nábojnice s otvorem v těle nábojnice.

Dekuji za poskytnute informace. Pouze nesedi barva zalakovani zapalky - spara je zalakovana cerne. Naboj pochazi ze sbirky jisteho anglickeho sberatele, ktery na nem mel napsano " 11.35 Madsen Incendiary". Incendiary = zapalny.
Pokud nekdo z pritomnych nejake provedeni tohoto naboje vlastni - prosim o vlozeni fotografie vcetne uvedeni razby. Dekuji

... tak jsem poskadlil kolegu googla a nasel jsem jeden stary vojensky predpis, kde se uvadi:

The 11.35x62 cartridge was designed by Dansk Industri Syndikat, a Danish firm, and developed by Kynoch, Ltd., in the United Kingdom, for use in the 11.35 – mm Madsen machinegun. Although the gun never achieved widespread popularity, it was adopted by Argentina. Cartridges in this caliber were made in the 1930s by Kynoch, and in 1940 to 1946 by Argentina. Bullet weight is 19.83 grams and muzzle velocity, 850 m/s. Kynoch production included ball, AP, tracer, and a smoke tracer-incendiary type with a white phosphorus filler. Kynoch´s color coding for these types is as follows: Ball—no color tip; AP—green bullet tip; tracer—red bullet tip; and smoke tracer (WP filler)—blue tip.
Tim je to vyjasneno.

Omlouvam se za prodlevu, ale nejak jsem se nemohl potkat s fotakem - razbu prikladam: