Přihlášení

Jste zde

prosím o informace k náboji 7x64 Brenneke S&B

Dobrý den. Prosím o více informací k náboji 7x64 Brenneke, výroba S&B. Jedna je podle Vaší databáze loveký poloplášť, ale zajímalo by mě určení té druhé (typ 1444). Ta špička je jakoby vsazená do dutiny ve střele, neznám užití takovéto střely.
A ještě jeden dotaz. Mám i prázdné nábojnice 7x64, z nichž je jedna značena znakem jen na 3 hodinách, chybí totéž na 9 hodině. mohu se dotázat na účel tohoto značení?
Děkuji za Vaše rady a informace.
S pozdravem
Srnec

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Je to expanzná strela, kde je dutina v prednej časti strely z balistického hľadiska prekrytá tombakovou špicatou kuklou.Takto upravená strela sa po náraze v cieli deformuje podľa jeho odporu a dĺžky strelného kanálu.
Absencia značky v dnovom značení na "9-tej" hodine označuje nábojnicu pre zápalku typu Boxer - ľahšie prebíjateľnú, oproti v Európe v minulosti prevažne rozšíreným zápalkám typu Berdan. Jedna značka čistej hlavne (zápalková zlož NEROXIN) = jedna zátravka (záp. Boxer), dve značky = dve zátravky (zápalka Berdan). Boris LIZOŇ

Dobrý den, pane Lizoň.
Velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď - zase jsem o něco chytřejší. Takže půjdu zanořit ruce do mých krabiček a zase něco vytáhnu na světlo tohoto fóra - ve své sbírce se díky Vám všem posunuji dál a dál.
Děkuji.
S pozdravem
Srnec