Přihlášení

Jste zde

8x33 dotaz na výrobce.

Dobrý den,

prosím o pomoc při určení výrobce náboje 8x33 s označením TW.
Děkuji za Vaše názory a podměty.
Vlastimil

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Dobrý den,

děkuji za odpověď a pro koho byl tento náboj určen, kdo ještě měl tento náboj zaveden kromě Německé armády - toto je mi záhadou?

Gratuluji k "vybornemu" paskvilu :-). Puvodni nabojnice je opravdu od Twin Cities - 30-06 SPRG, jiz prebita (original zapalka u TW je vypoukla, mosazna). Podle prumeru krcku (H1, H2) nepujde ani prilis o zdatneho kutila - nemajiciho vystruznik na krcek nabojnice. Musi se jeste hodne co ucit...
Ja jsem onehda zkousel jinou zrudnost - dostal jsem od jednoho nemeckeho majitele MP 44 pytlik vystrelenych nabojnic 7.92x33, valecnych, zeleznych lakovanych; chtel jsem mu je prilezitostne prebit, ale nakonec skoncily jako polotovar pro .357 AMP (9x33) do Automag I. K memu velkemu prekvapeni jsem je jeste 3-4 prebil, nez jim zkrehly a popraskaly krcky. AMPcko je chrupalo jak vino. Docela zajimave zjisteni, ze Harry Sanford to neprehanel s experimenty a vyvojem nove raze - pouze rozsklebil 7.92x33 nabojnice na .357x32.97 (abych byl presny).

Nie je to paskvil,celkom bežne sa prerabaly mosadzne naboje 7,92 mauser na naboje 7,92x33,hlavne nemeckych vyrobcov ale ako je vidiet aj inych exotickych vyrobcov.Dovod? Nedostatok originalnych nabojov.

Otazkou takoveho "prerabania" je, jestli je cilem vyrobit naboj, ktery jde nabit/funguje v MP44 a nebo se pouze vezme co nejexotictejsi razba blizka zavedeni 7.92x33 do vyzbroje a proda se za extra-burt dychtivemu sberateli prahnoucimu po mosaznem sturmgewehru. V tomto pripade jde pouze o ten druhy pripad - znam pana, ktery tyto speciality vyrabi a opredene legendou o unikatnosti je za med prodava.
Kdo z lidi, kteri naboje sbiraji, je zkusi do stg nabit, aby zjistili,ze se do komory nevejdou...?

Dobrý den,

jsem sběratel nábojů 7,92x33 Kurz a mám ve své sbírce mosazné náboje se značením

1) K42 / GIIZ (12/6 hod)
2) R . A / 42

Setkal jste se již někdo s podobnými exempláři?

S pozdravem
František P.

.

.

Dovod použitia tychto značení už bol vysvetlený.V žiadnom prípade to nie je vojnova vyroby americka alebo anglicka.Podla mna taketo naboje ani nepatria do zbierky,pretože kdo ma na to matrice tak si spravy akykolvek takyto exoticky naboj.Vhodnych nabojníc je dost.

Přesně jak píše p. Kárník - je to novodobá výroba, a pravděpodobně pouze lákadlo pro sběratele. Pokud by totiž výrobce tyto náboje chtěl pro střelbu, jistě by použil současné nábojnice, u kterých rozhodně nehrozí tak časté selhače jako u 70 let starých válečných křuntů.
Originální mosazné 7,92x33 MUSÍ mít německou signaturu a je jich ještě méně než pověstného šafránu. Jinak - už jsem je viděl vyrobené i z předválečných čs. nábojnic 7,92mm Mauser... Mnohdy se vyplatí vrazit pár korun do literatury a nastudovat, než si za mnohem více pořídit naivní falza.

Jiz jen na doplneni kolegy Suchanka...pokud nekdo zatouzi po "sebevzacnejsim" provedeni 8x33 spachaneho z jakekoliv nabojnice 7.92x57 / .30-06 Sprg. / .308 W... necht se na me s duverou obrati - matrice na 7.92x33 / .357AMP (je treba krckovat postupne) mam a dokonce disponuji i krckovym vystruznikem, takze original bude sedet i rozmerove...