Přihlášení

Jste zde

určení ráže

Zdravím vás, kolegové. Dovoluji si vznést dotaz - bylo by možno určit ráži kulového dvojáku vyrobeného na konci 19. století podle ražby na komorách? Dle mého úsudku jde o ráži 11,6x65R, tehdy používanou na území Rakouska-Uherska, bohužel nemám k dispozici originální náboj pro zkusmé vložení do komor. Děkuji!

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Máte pravdu, dvoják je pre kaliber 11,6 x 65R. Komory by bolo možné vyskúšať aj pomocou kratšieho náboja 11,6x60R, ktorý je podstatne dostupnejší a rozmerovo identický v oblasti dna nábojnice. Boris LIZOŇ

Tak to je pro mne velmi pozitivní odpověď, děkuji. Zvažuji zhotovení nábojnic z .450 NE, neb dle literatury i mého měření je toto možné. Původní náboj jest plněn černým prachem, budu tedy vycházet z této laborace s olověnou střelou mazanou do drážek. Pár mých střeleckých kolegů si zhotovuje náboje pro své historické zbraně, prodiskutuji tedy postup s nimi.

Dobry den, tie naboje ma v ponuke firma Doerfner
http://www.waffen-dorfner.at/seltene-buchsenpatronen/

Díky za odkaz, už jsem u něj pátral, má balení 20 ks za 128 EUR. Není to až tak vysoká cena, jen je budu muset nějak dopravit do ČR.

Zdravím Vás, pane Zpěváku,

řeším stejný problém jako Vy před pár lety - obojetnice z Ferlachu 16/65 + 11,6x65R
Objednal jste tenkrát od Dorfnera ty náboje a pasovaly ?
Označení 11,6x65R na svých stránkách již Dorfner nemá. Má pouze 450 Express zkrácený na 65mm, ale ten mi nejde dovřít. Ideální délka hilzny by dle odlitku byla 63-63,5mm, na Náboje.org je uvedena délka 62,8
Budu rád za jakýkoliv tip či radu, s pozdravem,
Martin Křenek