Přihlášení

Jste zde

.45 A.C.P. brokový - domácí výroba

Dobrý den,

narazil jsem na velmi krásný náboj .45 ACP domácí výroby, tělo tohoto je vysoustruženo z mosazi . Výrobce si byl asi znalý konstrukce nábojů a vytvořil tělo náboje stejně jak jsou tvořeny brokové náboje. Namísto střeliviny a zápalky, zespodu vložil 9mm startovací nábojku a zbytek těla zřejmě vyplnil broky, popřípadě jinou střelou.

Zaujal mě tento náboj a tak jej sem dávám jako ukázku domácí tvořivosti.

Vlastimil

.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

někdy je neuvěřitelné jak jsou lidé vynalézaví... trochu odbočím... doporučuji knížku od
pana Přemysla Lišky "UDĚLALI SI SAMI" (Příběhy podomácku upravených a vyrobených střelných zbraní).

Tento náboj je dílem člověka který si chce na vojenskohistorických ukázkách zastřílet a to samozřejmě nejde ostrými... Jedná se o to, že do těchto úžasných zbraní se cvičné střelivo shání velice obtížně. ( .45 ACP, 303 British, 7,92x33 atd. atd. ) Znám osobně člověka, který si pro nedostatek cvičné munice do sudajeva a do špagina dal tu práci a odsoustružil rantl a následně uzavřel do hvězdice nábojnice 38 Special. A světe div se, obě zbraně šlapou jak hodinky.
U vašeho vzorku se jedná o to, že náznak střely neslouží k brokové nebo jiné náplni, ale pro snadnější navádění ze zásobníku do komory.
Ale musím uznat, že toto provedení je víceméně zajímavé.
PS: ti kdo máte ve své sbírce originální cvičné střelivo .45 ACP, můžete být šťastní-moc jich teda není...

Zdravím, něco na tom bude. Přikládám dva náboje, které se mi dostaly do rukou a oba jsou přetvořeny z náboje .308 Winchester.

Dobrý den,

opravdu .45 ACP cvičných je méně než šafránu, pár jich přikládám pro ilustraci, jen u toho posledního bych sázel, že je to brokový, no kolega jej nechce rozřezat, tak se pravdu asi nedovím.

Vlastimil

.

.

.

.

Možno by ten posledný stačilo odvážiť a porovnať váhu s cvičným, s ktorým ste si istý že cvičný je. Ten váhový rozdiel by však mal byť citelný aj obyčajným poťažkaním v ruke.

Prikladám foto z IAA fóra , zbierka John MOSS. Vyobrazené cvičné náboje na obrázku boli väčšinou fabricky vyrobené z nábojníc 30 - 06 Springfield , pre sampopaly Thompson a M3 . Nikdy neboli oficiálne zavedené U.S. armádou ako cvičné a väčšinou sa jedná o experimentálnu výrobu.

Dobrý den,

diskuse ohledně cvičných nábojů v ráži .45 ACP, mě velmi zaujala a tak jsem hledal dále a našel jsem další kousky do tohoto příspěvku.

S pozdravem
Vlastimil

.

Zdravím všechny, další kousek který se mi dostal do rukou.