Přihlášení

Jste zde

identifikacia

Zdravim.
Vedel by mi niekto poradit, ze z akej zbrane pochadza tento naboj a v akom obdoby sa pouzival ?
Za odpovede dakujem.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Dobrý den, jedná se o 9mm nábojku do jateční pistole určené k porážení dobytka. Výroba odhadem devadesátá léta 20.století. Používá se dodnes

Vdaka za radu

Jak píše kolega, jedná se o nábojku 9x25 R TEMPO. Tato nábojka se používala do jatečních přístrojů k porážce zvířat. Bývá na dně označena 9mm Tempo.
Pokud to z fotografie dobře vidím, zápalka této nábojky je slabě červeně lakována. Potom se ale  jedná o nábojku průmyslovou do vstřelovače. Rozměrově je stejná jako jateční, jen se liší navážkou střelného prachu. Barva označuje stupeň výkonu č. 5 o váze střelného prachu 0,65 g. Výroba Sellier & Bellot Vlašim Československo.
http://naboje.org/node/6030

Roman Straka

Vážení dovolte, abych upřesnil Vaše informace.
Na foto z dotazu je nábojka 9 mm Tempo též 9 x 27 pravděpodobně 5. stupeň výkonu. Je určena pro expanzní přístroje (vstřelovače a palné lisy). Nelze ji zaměňovat s nábojkou 9 mm jat. Použití nábojky 9 mm Tempo v jatečném přístroji je výslovně zakázáno, má jiné rozměry a je to nebezpečné z důvodu vysokých tlaků. (Nejvýkonnější jatečná nábojka dosahuje cca 50% výkonu 2. stupně nábojky 9 mm Tempo). Nábojky jsou na rozdíl od jatečných nábojek baleny do lepenkových krabiček po 50 ks přelepených polepkou s potřebnými údaji o nábojce.
Ocelová nábojnice se středovým zápalem je uzavřena do hvězdice. Nábojnice je plněna určitou dávkou nitrocelulosového prachu, aby bylo dosaženo požadovaného výkonu .
stup.výkonu 1 2 3 4 5 6
Barev.označ. bílá zelená žlutá modrá červená černá
Výkon v (J) 509 612 713 812 917 1029

Pozn: ID 6032 není nábojka 9 mm Tempo . Pro jiný účel je pouze využita nábojnice 9 mm Tempo. Jedná se o jinou specielní nábojku.

K poznámce p.Malimánka, nábojce ID 6032 je velmi podobná pyropatrona VMP-2 a VMP-2M :Pyropatrona VMP-2M je mechanicky iniciovaná PP s funkcí zdroje tlakových plynů pro VMP (vystřelovacího mechanismu padáku) pro odpálení závaží ve vystřelovacím sedadle VS-1 u letounů řady L-39, a VS-2 u letounů řady L-59 a L-159.
TECHNICKÁ DATA
Délka Průměr těla Průměr okraje Hmotnost Náplň
24,8 mm 9,5 mm 10,9 4,6 g 0,6 g Nc prach