Přihlášení

Jste zde

Identifikace náboje ráže 15mm

Dobrý den.
Prosím o určení náboje
L3-69,2mm
R-0,8mm
R1-17,2mm
P1-16,7mm
H2-15mm
pr.otvoru pro zápalku 6,4mm
V seznamu A.G.Williamse jsem našel jen náboj 15x69B (tedy ne R), na Munición.org pro změnu jen plastovou 15,4x69,3, ovšem s R1-21,4mm. Prosím proto o pomoc s určením.
Děkuji za jakoukoli informaci.
Srnec

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Jen hádám, ale nejde o nějakou brokovou dutinku?

Dobrý den.
Asi nejde, mám mosaznou REM UMC BEST N.12, není to téměř konus jako ta dotazovaná (na 68mm se zvětšuje z pr.15,5 venkem na pr.17,2mm).
S pozdravem
Srnec

Jedná sa o nábojnicu brokového náboja kal. 28 (je to na dne jasne zobrazené) sovietskej výroby z roku 1988.

Dobrý deň
Mám presne tento istý náboj ale plný so olovenou strelou a na dnovom razidle je číslo 32 88 tak že asi kaliber to nebude. Tiež o ňom nemôžem nájsť žiadne informácie.

Pane Wolf, Váš náboj je brokové ráže 32, je to na něm vyznačeno(Upozorňuji, že ruská ráže 32 není totožná s evropskou). Ten první náboj označený 28 88 je zcela jasně brokový 28, alespoň dno a jeho značení. Co je podivné je průměr nábojnice u dna,( zde značený P1 - ovšem u brokových nábojů jsou používány symboly jiné) 16,7 mm. Brokové celokovové nábojnice stejné výroby (mám několik ročníků) mají průměr nábojnice u dna téměř o 1 mm menší - 15,7 až 15,8 mm a průměr ústí nábojnice kolem 15,2 mm. Pokud ten průměr 16,7 mm skutečně má, musí se jednat o nějakou zmetkovou výrobu, rozšíření ve vyduté komoře (je to příliš mnoho), nebo něco podobného.Vladislav Badalík

Děkuji Vám všem. A opět se budu opakovat - jsem na tomto fóru velice rád.
Nerad tohle tady píši, nechci z tohoto fóra dělat tržiště, ale kupoval jsem podle popisu něco úplně jiného - tyto náboje nesbírám. Než se budu trápit s vracením původnímu majiteli - nemá o ni někdo zájem?
Podotýkám, je to zde ode mě mimořádná nabídka a předem se omlouvám všem, kteří s takovýmto chováním zde nesouhlasí. Kšeftař nejsem.
Děkuji za pochopení.
Srnec

Dobrý deň
Ďakujem panu Badalíkovi za informáciu o mojom náboji.
Wolf.

http://guns.allzip.org/topic/11/896480.html
zde ty "32" nabízí ivan k prodeji

Pane Srnec. K tomuto účelu je zde burza. Není žádnej problém vytvořit inzerát. Toto zde neslouží k inzerci, čehož jste si vědom. Děkuji za pochopení. Shorný Jiří.

dobrý den chtěl bych se zeptat kde najdu kontakt na jana srnce děkuji

http://www.mycollectionammo.cz/
to jsou jeho stránky ,je tam i mail.