Přihlášení

Jste zde

Prosím o identifikáciu

Chcem poprosiť o identifikáciu tohoto predmetu. Vyzerá ako nejaká nábojka. Je z hlinníku a je ľahký. Celková dlžka je 43mm, priemer 7mm, priemer pri zápalke je 8mm. Zápalka je zalakovaná modrým lakom. Nemá žiadne značenie. Dakujem.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Vyzerá to na ženijnú nápichovú rozbušku,pozor na to,zápalka býva veľmi citlivá a prsty to berie jedna radosť.

Zdravím, neřekl bych že se jedná o ostré. Mám podobné školní rozbušky Ž (mají plné dno). Navíc mi není ani jasné, jak by s k Vám zrovna ostré dostaly.Byl to a je to přísně střežený materiál. Navíc ostré mají narůžovělý hořejšek. Prosím, můžete-li kontaktujte mě na e-mailu objednavkyel@seznam.cz. Děkuji.

Tak cvičná rozbuška Žk má zalakovanie biele,približne uprostred má po obvode biely pásik o šírke cca 1cm a v dne má dierku o priemere cca 1,5mm a čo je podstatné,neobsahuje žiadnu náplň.Čiže toto isto nieje školná,ani cvičná,ale aspoň nie československej výroby...Podľa predpisu musí byť cvičná a školná munícia výrazne označená,a aj po odstraneni farebneho značenia musí byť znateľný rozdiel medzi ostrou a výcvikovou variantou.U rozbušiek je to vždy dierka v dne.

Dakujem za odpoved, radšej sa toho zbavím.

Veľmi pekne dakujem za odpovede, vážim si odborníkov ktorý sa vyznajú vo svojom odbore. S pozdravom Ted.

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/102491 -v popise v tomto odkaze je chyba,Rozbuška Žk je iba nápichová,takže technicky nieje možné ju spojiť s palníkmi P-1 a P-2.Toto spojenie je možné iba u rozbušiek typu Ž,a Žč.To len tak naokraj.

Zdravím. Neviem či to bola ostrá rozbuška, alebo cvičná. Už ju nemám. A Vaše tvrdenie? Citujem: Navíc mi není ani jasné, jak by s k Vám zrovna ostré dostaly. Byl to a je to přísně střežený materiál. Bez komentára :-)))

Súhlasím s tým čo napísal pán Jozef Burda. Toto určite nebola cvičná rozbuška, ale na 100% ostrá!!! Kamarát čo mi ju dávno pred rokmi daroval bol ešte za "Komančov" na ZVS u paragánov. A vravel že tam to používali, dokonca si priniesol z vojny plastickú trhavinu čiernej farby (neviem názov, snád to niekto vie...a možno to bolo sovietskej výroby) a priniesol si aj takú zápalnú šnúru obalenú v gumennej bužirke čo horí aj pod vodou. Toľko na vysvetlenie. A opäť citujem vetu pána Marečka: Navíc mi není ani jasné, jak by se k Vám zrovna ostré dostaly. Byl to a je to přísně střežený materiál. Dúfam že teraz to už pán Mareček konečne pochopil! A na jeho vetu sa môžem z vysoka akurát tak pozerať...