Přihlášení

Jste zde

náboj 23x152B - varianta?

Dobrý den,
pomůžete mi prosím s identifikací?
Náboj 23x152B, střela je šablonovaná "48/63". Nábojnice ocelová (magnetická), zeleně lakovaná, v drážce je nanesen ne úplně přes polovinu obvodu jdoucí bleděmodrý proužek barvy. Zápalka je vytržená, na spodině je vidět zbytek drátku (?) - elektrický roznět? Ale druhý pól kontaktu nevidím.
Dnová ražba:
Vnitřní kruh - na 12 "184", na 6 "74", na 9 "Б".
Vnější kruh - na 4:30 nečitelná značka, vypadá jako polovina "+" , na 6:30 drobný půlkruh, na 9 "И".
Děkuji za každou informaci!

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Tato "Varianta" je splácanina nějakého kutila. Do ruské nábojnice vyrobené v r.1974 v továrně č.184 ( Опытный завод №184,г. Зеленодольск )je vsazena československá výcviková VÝBUŠNÁ střela s autodestrukčním zapalovačem 23-NhČz z náboje 23x115. Pokud je střela ostrá-máte problém, pokud ne-máte raritu, tyto střely jsou vzácné. Zbývalo by sehnat nábojnici 23x115mm čs.výroby z odpovídající doby.

Juj, to byla rychlost! Děkuji! I mně byla tahle sestava nápadná - nábojnice je povrchově nepoškozená, chybí zaškrcení krčku, zato střela je mírně orezlá...
Stran střely - problém naštěstí nemám :-), střela je nejen delaborovaná, ale i kompletně "vykuchaná" od mechanických dílů - nic než slupka, dá se lehce rozšroubovat. Zbývá tedy sehnat odpovídající nábojnici podle Vašeho příspěvku.
Mohl byste mi prosím ještě něco říci k té nábojnici - proč nemá zaškrcení? co, jestli vůbec něco, znamená ten modrý proužek? jaká byla zápalka? A hlavně - tahle splácanina je hodně pevně slisovaná - jak nejšetrněji dostat tu střelu ven? Tak velké delaborační kladívko asi nebude...
Mockrát ještě jednou děkuji!

Nábojnice měla obyčejnou zápalku, proč není zaškrcená a co znamená modrá barva nevím. Osobně jsem podobné střely dostával ven uchycením střely přes silnou kůži (mám kus 2mm silný) vodorovně do svěráku, nakapáním WD-40 do spáry mezi střelou a nb. Potom jsem gumovou paličkou poklepával zboku na dno nábojnice a snažil se s ní pootáčet = pootáčet a pomaličku vyviklávat a stahovat nábojnici ze střely. Třeba přijdete na něco lepšího. Ovšem do doby, než seženete čs.nábojnici (výroba většinou dtp)s tím nemusíte pospíchat.

Ještě jednou děkuji!