Přihlášení

Jste zde

identifikace

Zdravim z ceho pak to asi bude..:-)

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Ťažka identifikacia podla tejto fotky,ale vyzerá to na ráž 8×56R.

Ten druhy z prava je pravdepodobne mauser 7,92 ×57.

Probůh proč? Proč se neustále objevují dotazy tohoto typu. Jak má někdo určit z čeho to asi bude, nemaje ani pokus o základní údaje toho šrotu na fotce. Ano, dá se hádat ale v podstatě je to něco jako fotka tvora z jezera Loch Ness. Takže po stopadesáté. K určení je vhodné i v tomto případě k dotazu připojit alespoň některé získatelné základní rozměry nábojnice, nikoli zednickým metrem, případně očistit dna a vyfotit, nebo popsat. V tomto případě to zcela určitě bude ze země, nebo z rybníka.

Bude to z mosazi.
Když nic jiného, pak je dobré očistit a vyfotit značení na dnech nábojnic a napsat jejich délku. :-(

Tohle je opravdu marný. Myslím, že se dohodneme v admin kroužku a tyto dotazy budeme rovnou mazat. Hlavně, že je tady návod, jak vkládat dotazy. A jinak souhlasím s panem Tomsem. Taky bych řekl, že je to ze země.

Je pravda ze jsem necetl instrukce jak vkladat a nebo jak popisovat
Tak fotky dolozim jinak je to ze zemne z mosazi a jsou tam oznaceni dve hvezdy vlevo vpravo nahore asi pismeno a a dole 40

http://naboje.org/node/1087
třetí zleva je školní mauser

Ten uplne vlevo ma dreveny kolik v sobe

Tak jsem zjistil ze stejne nemam tak dobre rozliseni na to abych to dofotil .ale i tak dekuji za zjisteni..

Tak lepsi to nebude

Plne súhlasím s pánom Jiřím Shorným.(Hneď vymazať) Vždy keď čítam otázky tohoto typu, zvýši sa mi tlak...

Medzitým čo som písal odpoveď, objavili sa tu tieto "geniálne" fotky. Chce se mi zvracet...

Lidi vy jste marni .....kazdy zas nema takove moznosti jako vy geniusove ...prominte ze sem vubec neco chtel ..

Chlapi ,ja sa vám čudujem že sa rozčulujete ,ake možnosti mal také dal.Nie je každý vševed.

Nepatřím mezi ty, co se snaží přiložit si polínko, ale tady i já musím souhlasit s názory - mazat. Nepíši sem často, hledám na netu, mám hodně stažených materiálů (manuálů), ale když už si nevím rady a ptám se tady - mám brusnou gumu, šmirgl je nejen v drsnosti 60, ale i 220 a jemnější. Fotím Canonem nebo nyní mobilem s dobrým foťákem s bleskem a to hlavní - fotím třeba 20 fotek jedné věci a fotky si v počítači upravím, ořežu, zesvětlím, vyberu to nejlepší atd. což umí i IrfanView (je zadarmo na netu).
Ale jeden návod na zlepšení pro začínající bych měl - šlo by na titulní stranu blogu vedle tlačítka -Přidat dotaz- dát tlačítko na návod pro vkládání dotazů? A kdo to bude ignorovat - mazat bez výčitek.
Srnec

M A Z A T, MaZaT, mAzAt, koukám, že spousta expertů už má řádně "VYMAZÁNO", někteří se stydí za jméno (TJK)-to bych taky zvracel.
Kroužek adminů by se mohl věnovat spíše opravování hovadin v katalogu, spousta nábojů bez vysvětlení nebo historie-jen foto a výkres-to je k prdu. Překlady z googlu i s chybama atd. Tehnhle příspěvek zmizí z obzoru, ale kraviny v nábojích budou zřejmě věčné.

Je lepšie mať skratku mena ako mať svoje pravé meno (Vladimír Vinzens) v zbrojáku kúpeného za peniaze...

Podle sebe-soudím tebe ? :-)
Vzhledem k tomu, že jsem byl 24 roků zbrojíř-pyrotechnik, nebyl důvod si cokoliv kupovat. :-) Vladimír Vinzens.

Papier a internet znesie všetko že? Zase samé klamstvá, plané reči, výmysly a dôkazy žiadne... :-(( Takých tu už bolo... :-))

Mám Tě rád hochu, je s Tebou legrace, ale bohužel tato diskuze je trochu mimo obor.
P.S. Mimochodem vojenskou školu jsem vystudoval v Martine a byla naprosto vynikající.

Dobrý večer,
pokud nebudte odpovídat či reagovat k tématu dotazu a budete jen prudit, bude Váš profil zablokován.

Tento web neslouží k jiným aktivitám než co se týká předmětu Česko Moravské Společnosti Sběratelů Nábojů.

Roman Straka

 

Dobrý deň.
Ja som s tým nezačal. Vyjadril som iba svoj názor na zverejnené fotky. Pán Vinzens potom začal "rýpať"... A čo sa týka zablokovania profilu? Bu-bu-bu už sa bojím... Dá sa žiť aj bez profilu :-))

Pane Vicenz. Moc si vážím Vašich obrovských znalostí a Vaší snahy zde odpovídat na dotazy. Bohužel se diskuze dostala uplně jinam a havně mimo téma. My, jakožto administrátoři, nejsme neomylní a neznáme všechno. Tyto stránky vznikají v našem volném čase a snažíme se z dostupných zdrojů vytěžit maximum informací. Pokud víte o někerých nepřesnostech, nebo chybách, budu moc rád, když mi pošlete e-mail na Shorik@seznam.cz, kde uvedete konkrétní náboje a co se tam má jak opravit a já to v nejkratší možné době opravím. Bez pomoci Vaší a osatních ty chyby prostě neodhalíme a budou tam pořád. To věci rozhodně neprospěje. Předem Vám, i ostatním odborníkům děkuji za spolupráci při odstraňování mylných informací. Jiří Shorný.

 

PS.: Ohledně tipů střel již pracujeme na doplnění, ale pokud někdo víte, o jaký tip střely se u některých nábojů jedná, napiště mi prosím katalogová čísla a k tomu tip střely a taktéž toto co nejdřív opravím já, nebo pan Straka.

Dobrý den všem,

Děkujeme za odpovědi reakci na dotaz.
Zobrazení dotazu v ND infoservisu je dobrovolné a na základě „kliknutí“, nezavazuje žádného uživatele reagovat nebo přímo odpovídat na dotazy.
Ať reaguje nebo spíše odpovídá jen ten, kdo chce pomoct! Dotaz bez reakcí, se bude posouvat níž a níž…. A bude zapomenut. Oni se to jednou naučí jak od „nás všech uživatelů“ ty informace dostat.

Dělat návody a opatření, je jen prodražováním této neziskové dobrovolné zájmové činnosti. Rozčilovat se a urážet se je poslední dobou národním sportem a asi se taky tomu nevyhneme.
Cenzura a mazání je standardem minulé doby. Mažeme pouze útoky na naše stránky, nesouvisející s oborem.

Chyby na stránkách určitě jsou. Jedinou výhodou od tištěných publikací je skutečnost, že se dají tyto chyby opravit. I v našich českých knihách jsou chyby. Jen je zapotřebí na to upozornit, respektive mít chuť spolupracovat.  I v prestižních institucích jako je ECRA, tak také mají v Data Vieweru chyby. Také na municion.org jsou chyby a co se týká některých informací, tak se můžeme upřímně od srdce pobavit. I tak, že jsou zde používány odkazy na tyto stránky jako pomůcka k odpovědi na dotaz.

Diskusní fórum bylo právě vytvořeno pro uživatele, kteří se zajímají o tento úzkoprofilový obor,
aby zde polemizovali, vzdělávali se, a upozorňovali na novinky, problematiku, odchylky či nedostatky.
To že je dnešní doba taková, že se už moc nesetkáváme a zůstáváme v počítačové anonymitě i přes to vše že se někteří známe, nese výhodu že se nemusíme  při tom jeden druhému dívat do očí.

Narážíme na posměšky, urážky a kritiku. Je potřeba naše znalosti z oboru předat.  Tak jako ubývá odborníků v civilním občanském životě, také my si nevychováváme své nástupce v oboru např. sběratelství nábojů. Místo toho aby fundovaní uživatelé usměrnili situaci a například pomohli s banální odpovědí, nebo mlčeli, tak se tu ukazujeme jak se nás to dotklo.

Je nás opravdu málo a tímto způsobem snažíme se o to, aby nás bylo ještě míň.

Vážení kolegové, těším se na další spolupráci!
Roman Straka

Muzu se jeste zeptat na ty naboje...?ten prvni a ten treti maji drevene naboje jakto....?

Dřevěnné střely měly cvičné náboje (slepé). Některé školní náboje měly uvnitř dřevěnný kolík vyčnívající ven také ve tvaru střely.
http://militiahungarorum.roncskutatas.hu/photo/1920_f_k_pu_i_l_3_114.jpg
http://militiahungarorum.roncskutatas.hu/1920_f_k_pu_i_l_3.html
http://naboje.org/node/7895

Jedná se o dřevěnou střelu. Jsou to cvičné náboje pro výcvik. Pokud se nepletu, střely se vyráběly z osikového dřeva. Po výstřelu střela rychle ztrácela rychlost a tak ve vzdálenosti nad 50 metrů byla nesmrtící. Dřevěná střela měla obvykle ještě ze spodu dutinu a po výstřelu došlo k rozpadu této střely.
Roman Straka

Hm..pekne dekuji a co snima...?

Řekl bych, že je trochu "pozdě na to chtít se ptát"..................co s nimi, když už jste si je bez základní znalosti problematiky přinesl domů a vyfotil na stole.
Existují totiž v těchto rážích i náboje výbušné a zápalné fosforové.
Nejlepší řešení je odevzdat je na PČR. Vyhozené, či zakopané je může najít někdo jiný-třeba dítě.

zakopat?

Tak ja vam tady vsem dekuji a za problemy ktere sem vam tady zpusobyl se vam omlouvam.

:-) :-) :-), Ještě že je je toho APRÍLA.