Přihlášení

Jste zde

Tokarevy

Chci se podělit o zajímavost.Několik tokarevů nalezených mezi ostatními standardními náboji
na místě po partyzánském bunkru.V jedněch je navážka německého puškového prachu a pár kousků sekaného olova uzavřeného zátkou.V druhých je ze stočeného plíšku pouzdérko nacpané magnésiem a zakápnuté voskem.Co s tím mohli trefit a jak to stříleli špaginem z otevřenýho závěru?

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

       Obecně by takovéto náboje šly zasunout bez nasazeného zásobníku do komory při otevřeném závěru prstem a potom odpálit. Samopal Špagin, ani Sudajev by použít nešly vzhledem ke kompenzátoru-úsťové brzdě před ústím hlavně- "broky" by se začaly rozptylovat a část by neprošla otvorem kompenzátoru-hrozilo by i poškození zbraně.

     Partizáni zásobovaní ze SSSR byli ovšem zajisté vyzbrojeni i pistolemi TT-33, kde toto nebezpečí nehrozí. Takže opět vyjmout zásobník, zasunout náboj ručně do komory, spustit závěr a šlo by to.Účel takovýchto úprav za války mi není jasný, leda tak na králíka hodně zblízka a pochybuji, že by kvůli kousku masa riskovali výstřel v našich nehlubokých lesích. Už vůbec nechápu účel náboje s magnéziem.  ???