Přihlášení

Jste zde

8cm OČGR vz.30

zdravim. vie mi niekto pomoct s urcenim? mal by to byt 8cm OČGR vz.30 ale jedine co mi nesedi je vzdialenost vodiacej obruce od spodku granatu. je podstatne nisie ako u ostatnych granatou tohto typu co som videl. farba samozrejme neni povodna,uz sa ku mne dostal takyto zmalovany..

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Nenapsal jste rozměry, ale nejspíš se jedná o 8 cm ostrý časovací granát vz. 30/ 17 pro 8 cm lehký polní kanon vz.17.

priemer na vodiacej obruci je 76,5mm

To nestačí, je potřeba celková délka, délka těla bez zapalovače, vzdálenost dna od vodící obroučky, šířka vodící obroučky. Také by bylo dobré změřit průměr těla nad vodící obroučkou a na sestřeďovacím nákružku i když tyto rozměry nebudou vzhledem ke korozi přesné.

Jestli je průměr vodící obroučky 76,5mm, tak to rozhodně není 8cm OČG. Ty měly na vodící obroučce průměr 78,75mm !

ok super takze rozmeri su: dlzka bez zapalovaca je26,6cm ,celkova dlzka je 36cm,vzdialenost vodiacej obruce od dna je 5,5cm , sitka vodiacej obruce je cca16mm, priemer na vodiacej obruci je cca 77,6mmm, granat niekdo pieskoval a ta med je cela otukana od toho piesku. priemer na vystredovacom nakruzku je cca 74,8mm. ak bude treba este nieco omeram a poslem. netvrdim ze je to 8cm OČGR vz.30.vlasne mi tam chyba "?" skorej sa pytam ci sa jedna o dany granat alebo o granat 8cm vz. 30/ 17. dakujem za kazdu radu.

No konečně - není to vůbec střelivo pro 8cm kanony, nýbrž větší rarita, modernizované střelivo pro 7,5cm horský kanon vz.15. Jedná se tedy o "7,5 cm ostrý časovací granát vz.35",zapalovač by zde měl být " Ostrý malý dvojitý granátový zapalovač vz.35 (MG-SKR)" dělení  od 7 do 225 dílků.Podívejte se na to.

Ano zapalovac je od 7-225 dielikov. Co bolo vo vnutri?nejaky strojcek?

Žádný strojek, nárazové ústrojí v hlavě a časovací obsahující lisovaný černý prach v časovacích kroužcích. Popis činnosti najdete pod názvem "dvojitý časovací zapalovač pro granáty" zde :

http://www.delostrelectvocsarmady1918-1939.estranky.cz/clanky/delostrele...

 

aka bola dlska nabojnice pre tuto modernizovanu strelu?

Stejná jako původně - 129,3mm, změnily se jen náplně.

dakujem za pomoc pri urceni