Přihlášení

Jste zde

NÁBOJ 30X210 ID 10677

Dobrý den,

Při prohlížení nábojů 30x210 do ještěrky, jsem zde našel tento ID 10677 Chci se zeptat, zda to není náhodou slátanina náboj a střela z jiného náboje? Myslím z 30x165 a zda takto byl náboj skutečně vyráběn.
Předem děkuji za info.
V.B.

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Dobrý den. Je to skenováno v malým soukromým muzeu, který má jden pyrotechnik. Jak jste správně podotknul, jedná se o uplně stejnou střelu, jaká se cpala do nábojů 30x165. Každopádně mi říkal, že to má přímo ze střeleb, takže pochybuju, že by si vojáci v muničáku dělali jen tak z legrace několika - set kusové série přelaborovaných nábojů. On sám rozhodně taky nemá potřebu vyrábět nějaké unikáty. Shorný.

Dobrý den kolegové,nejsem žádný odborník ani expert..
Mám také uváděné provedení náboje 30x210 se střelou s náboje 30x165-Jalovec - viz fota,která se nedostala k většímu použití,bylo zakázáno s ní střílet,stávalo se,že explodovala těsně po opuštění hlavně kanonu./info od vojáků./Myslím si že střela byla i zkoušena v náboji 30x210,sehnat info je ale těžké,snad by pomohl nějaký pracovník z Prototypy Brno nebo Poličky.Zkoušelo se hodně věcí o kterých asi budem v budoucnu hodně přemýšlet.Já náboj vlastním/delaborované/a považuji to za orig.laboraci asi ke zkouškám.Třeba se někdo ještě ozve a napíše více.
S pozdravem K.Jašš
Všem kolegům a přátelům hezké svátky velikonoční.

Domnívám se, že nejde o žádnou fantazii, nýbrž o pokusné náboje. Toto provedení je uloženo rovněž v depozitu VHÚ Lešany a tam by snad žádné splácaniny neskladovali. Přikládám fota pořízena v r.2010 a výkres střely.

Dobrý den, děkuji za vyčerpávající odpovědi... Vzhledem k tomu, že se zajímám pouze o zavedé náboje, nedalo mi to a raději jsem se zeptal. Je zajímavé a ne zcela od věci, použití střel shodného průměru pro různé náboje.... otázka je jak to funguje jako celek i se zbraní.
Přeji klidné svátky V.B.