Přihlášení

Jste zde

22 Remington Jet

Zdravím kolegy,
pokouším se zařadit tento náboj. O jaký jde i výrobce znám, ale není mně jasné určení. Nábojnice je nemagnetická, černěná. Školní, dílenský, ... ?
Děkuji za názory

Reakce na dotaz

Pouze přihlášení uživatelé mohou odpovídat na dotazy.

Měl jsem několik podobných nábojů asi v šesti rážích, všechny z USA, byly bez zápalek a prezentovány jako náboje určené k vystavování.

Děkuji pane Toms za příspěvek, ještě počkám na další názory než ho zařadím do sbírky.

Výstavní náboje jsme tady již řešili. Ty ale nemají zápalku vůbec, nebo jen lůžko pro zápalku, bez zátravky. Ale možná je to jejich další varianta. Zde je odkaz na diskuzi:https://naboje.org/node/10544

Děkuji za odkaz, nějak jsem jej přehlédl. Na IAA jej jeden kolega označil jako "factory dummy" což v podstatě odpovídá tovární předváděcí (atrapa).

"factor dummy" - tovární předváděcí je asi ten nejlepší název pro tuto skupinu nábojů. Ihned jsem si jej ve své databázi pod tímto názvem zařadil. Děkuji!
Atrapa bych jej nenazýval. Atrapa - dle mého názoru je něco co náboj jen připomíná. Tyto náboje přesně rozměrově odpovídají skutečným nábojům a byly vyrobeny výrobci střeliva za konkrétním účelem, jak například školní náboje.

Diskuze na IAA se rozjela a padl tam další návrh- "Action proving dummy cartridge" což by se dalo přeložit jako "náboje ke zkouškám funkce" zbraní. Jsou tam také uvedené další ráže a také krabičky.